Junior Pavilion

On display in the Pavilion. Exhibits include vegetables and fruit, cooking, craft, needlework, knitting, crochet, handicraft, flowers, school projects, photography and collections.

Entries Close
Thursday 15 FEB 2018 - 11:00am
Entry / Delivery to Pavilion
Wednesday 14 FEB 2018 at 1:00pm to 7:00pm
Thursday 15 FEB 2018 - 7am to 11:00am
Judging
Thursday 15 FEB 2018 - PM

2018

No.ClassPlacing 1Placing 2
16001Three CarrotsSharni StewartLily Robinson
16002A Vegetable Animal - 6 years & underArtie CookeEliza Hawthorne
16003A Vegetable Animal - 8 years & underElizabeth GrinhamCoco Paterson
16004A Vegetable Animal - 12 years & underJessica WalesLeo Delmenico
16006Two TomatoesArabella Ekas
16008Six Stalks SpinachArtie Cooke
16009Six Stalks RhubarbHolly BoyleArtie Cooke
16010Six PotatoesAlyssa SimJulaiha Kallus
16011Two Cobs Sweet Corn (husks attached)Molly Ann Barton-JonesTom Jones
16013Two Cucumbers - any varietyArtie CookeSharni Stewart
16014Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerArtie CookeHayden Muffet
16015Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerAmber MuffetAlyssa Sim
16016Packet CakeEdward GrinhamJemima
16017Six PikeletsArtie Cooke
16020Gingerbread PeopleArtie Cooke
16021Packet CakeCruz SchuellarElizabeth Grinham
16023Iced ButtercakeArabella Ekas
16024Biscuits or Slices.John Grinham
16026Packet CakeByron SchuellarMolly Ann Barton-Jones
16027Six PikeletsLily BruceJodie Good
16029Biscuits or Slices.Owen WaltersMilly Walters
16030Gingerbread PeopleMolly Ann Barton-JonesTom Jones
16031Packet CakeDarby Barker
16035Three Novelty Cup CakesMaeve ComberMax Hinde
16036Simple Novelty Cake up to 11 yearsLily RobinsonHenry
16037Simple Novelty Cake 12 to 18 yearsMadison Walker
16038Confectionery & Sweets Under 16 yearsTom JonesMax Hinde
16039Article in MetalworkJay HammondGriffin Cubby
16040Article in WoodworkHenry RobinsonTom Jones
16046Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmHarvey PurnellEdward Grinham
16047Egg Carton Creature - 1 animalIsaac GrundyEsther Unger
16048Article of PotteryJay HammondJay Hammond
16049Best Decorated HatBeatrix SimondSharni Stewart
16050Play Dough/Plasticine model or animal on small baseMaeve Comber
16051Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmNina DelmenicoJohn Grinham
16052Egg Carton Creature - 1 animalSharni StewartBeatrix Simond
16055Ornamental Egg ShellsSharni StewartEdward Grinham
16056Article of PotteryTara HammondTara Hammond
16059Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmTahlee PhilpJulaiha Kallus
16062Ornamental Egg ShellsElizabeth GrinhamAmber Muffet
16069Article of Needlework by child 9 years and underLukas DillonJim Dillon
16070Article of Needlework by child 12 years and underAmber MuffetJulaiha Kallus
16071Article of Needlework by child 16 years and underClare BruggemanEllie LUKE
16073Article by child 9 years and underElizabeth GrinhamJohn Grinham
16074Article by child 12 years and underJulaiha KallusJulaiha Kallus
16075Article by child 16 years and underClare Bruggeman
16076Article of Handicraft (Soft) by child 9 years and underJohn GrinhamGeorgina Grumley-Grennan
16077Article of Handicraft (Soft) by child 12 years and underJulaiha KallusJulaiha Kallus
16079Article of Handicraft (Hard) by child 9 years and underJohn GrinhamElizabeth Grinham
16080Article of Handicraft (Hard) by child 12 years and underJulaiha KallusJulaiha Kallus
16082Best decorated gumboot 9 years and underSharni Stewart
16083Best decorated gumboot 12 years and underJulaiha Kallus
16084Arrangement in an Egg Cup by child 12 years and underJulaiha KallusAmity Bryant
16085Arrangement in a Toy or Novelty Container by child 12 years and underJulaiha Kallus
16086Arrangement in a Saucer by child 12 years and underJulaiha Kallus
16090Foliage ArrangementSharni Stewart
16092Floral Jewellery - 12 years and underJulaiha Kallus
16093The Wilma Lumby Memorial School Project by child 12 years and underMolly Ann Barton-JonesTom Jones
16094The Wilma Lumby Memorial School Project by child 16 years and underMolly Ann barton-Jones
16095Collection of Grasses, Weeds or SeedsJessica WalesMolly Ann Barton-Jones
16096Collection - any otherGeorgia SzymoniczekGriffin Cubby

2017

No.Class1st Place2nd Place3rd Place
1001Walk, Trot & Lead under 12 yearsAbbey HolcombeBronte HolcombeDillon Stockley
1002Trotting Race under 12 yearsAbby HolcombeBronte HolcombeDillon Stockley
1003Bending Race under 12 yearsMiley WinchestenBronte HolcombeAbby Holcombe
1004Flag Race under 12 yearsFaith BanksShari MatthewsHector Goodall
1005Walk, Trot & Lead 12 and under 17 yearsEmma RoachEmily BaldwinPhoebe Robarts
1006Trotting Race 12 and under 17 yearsPhoebe RobertsGrace RimingtonOlivia Marsh
1007Bending Race 12 and under 17 yearsEmma RoachEmily BaldwinChloe Garcia
1008Flag Race 12 and under 17 yearsEmma RoachChloe GarciaOlivia Marsh
1009Showjumping under 12 years AM5Lucy Winchester - StarLily Baxter - BeckyIndiana Hogan - Chipper
1010Showjumping 12 years and under 17 years AM5Poppy Jensen - NefertitiEmily Baldwin - Mirrabell PattersonEmily Baldwin - Oscar
101175cm AM5 - Open Jim Allan MemorialPoppy Jensen - NefertitiRebecca Muller - MazieJack Haynes - Daybreak Prince
101290cm AM5 - OpenEmily Baldwin - Mirrabell PattersonRichard Lavender - Blurred LInesMollie Spence - Ego Curano
10131.0m AM5 - OpenAria Baker - Emcee FlamboyanceLinda Spence - Arli GoldPaula Hitchcock - Vinnies gate
10141.10m AM5 - OpenMaddie Plant - Twins Grand ZuluHollie Spence - Busta BobRebecca Snell - Ego Caracloc
1017LED Gelding 4 years and overFernbrook Stud - Furnbrook JJ ClassicP Lacey - Glenlee Rivoli StirlingKate Schreiber - Redground Bronson
1018LED Mare 4 years and overM Tuma - Webb - M5 WillowC Elliott - Coolidown Dixie ChickAria Nee - Jenny
1019LED under 4 years any sexP Lacey - Coorumbene Encore
CHAMPION RIBBON, LED AUSTRALIAN STOCK HORSEP Lacey - Coorumbene Encore
RESERVE CHAMPION RIBBON, LED AUSTRALIAN STOCK HORSEFernbrook Stud - Furnbrook JJ Classic
1020Junior Handler under 13 yearsTegan Todd - Nandeye LomatAria Nee - JennyDillon Stockley - Valentine
1022Maiden HackP Lacey - Coorumbena EncoreAshleigh Hueffel - Sandy Bar RebelC Elliot - Dixie
1023Hack under 4 years any sexP Lacey - Coorumbebe EncoreLeigh Stockley - Stockley Top Gunn
1025Hack Gelding 4 years and overP Stacey - Glenlee Rivoli StirlingTeegan Todd - Nandeye LomatKate Schreiber - Redground Bronson
1026Hack Mare 4 years and overC Elliot - Coolidown DixieAshleigh Hueffel - Sandy Bar RebelM Webb - M J Willow
1027Hack to be ridden by Junior under 13 yearsTeegan Todd - Nandeye DiplomatAria Nee - Jenny
1029Pleasure HackKate Schreiber - Redgrown BronsonP Lacey - Coorumbena Encore
CHAMPION RIBBON, AUSTRALIAN STOCK HORSE HACKP Lacey - Coorumbebe Encore
RESERVE CHAMPION RIBBON, AUSTRALIAN STOCK HORSE HACKKate Schreiber - Redgrown Bronson
1030Working Stock Horse under 4 years any sexLeith Stockley - Stockley's Top GunP Lacey - Coorumbena Encore
1031Maiden Working Stock HorseM Tuma-Webb - M J WillowM Tuma - Webb - Sandy Bar Rebel
1033Open Working Stock Horse GeldingFernbrook Stud - Fernbrook JJ ClassicP Lacey - Glenlee Riverlee StirlingTegan Todd - Nandeye Diplomat
1034Open Working Stock Horse MareM Tuna-Webb - M J WillowT Priestly - Valentine
1035Working Stock Horse ridden by Junior under 13 yearsTeggan Todd - Nandeye Diplomat
CHAMPION RIBBON, WORKING AUSTRALIAN STOCK HORSEFernbrook Stud - Fernbrook JJ Classic
RESERVE CHAMPION RIBBON, RIDDEN AUSTRALIAN STOCK HORSELeith Stockley - Stockley's Top Gun
SUPREME CHAMPION RIBBON, RIDDEN AUSTRALIAN STOCK HORSEFernbrook Stud - Furnbrook JJ Classic
1037Barrel Race under 12 yearsLuca Winchester - STARBronte Holcombe - DIXIE ON A DEMANDMylee Winchester - SILVER
1038Barrell race 12 and under 17 yearsImogen Robbards - STORMOlivia Marsh - ChexGrace Remington - GYPSIE
1039Open Flag RaceJordan Clark - COSMOImogen Robards - STORMFaith Banks - PRIDE
1040Open Bending RaceLuca Winchester - STARFaith Banks - PRIDE
1041Musical Boot under 12 yearsSharee Matthews - CasperLuca and Mylee Winchester - Star
1042Musical Boot 12 years and overJordan Clarke - CosmoGrace Remington - Chex
1043Guessing Race under 12 yearsMylee Winchester - SilverEmily Marsh - StormHector Goodall - Wacky
1044Guessing Race 12 years and overGrace Rimington - GypsieOlivia Marsh - ChexImogen Robards - Storm
1045Jumble Saddle Race under 12 yearsLuca Winchester - SilverMiley Winchester - StarEmily Marsh - Storm
1046Jumble Saddle Race 12 years and overImogen Robards - StormGrace Rimington - GYPSIEOlivia Marsh - Chex
1047Open Sack RaceImogen Robards - StormOlivis Marsh - ChexEmily Marsh - Storm
Wilbur Goodall - Wacky
1048Apple Race Under 13 yearsMylee Winchester - SilverLuca Winchester - StarSharee Matthews - Gypsie
1049Apple Race 13 years and overImogen Robards - StormGrace Rimington - GypsieOlivia Marsh - Chex
1050Tiny Tot Rider under 4 years (MUST BE LED)Chase Strong - FlashCamryn McLennan - Chucky
1051Tiny Tot Rider 4 and under 6 years (CAN BE LED)Amelia Phillips - Valihore Park BlackMatilda McLennan - Chucky
1052Novice Boy or Girl Rider 6 years and under 12 yearsMarla McGill - ElvisRahni McGill - AngelSequoia Haverle - Frankie
Shari Matthews - Gypsy
1053Boy Rider, 6 and under 9 yearsJok McGill - Bluey
1054Girl Rider, 6 and under 9 yearsFaith Banks - PrideSequoia Haverle - Frankie
1055Boy Rider, 9 and under 12 yearsDylan Stockley - Miss Valentine
1056Girl Rider, 9 and under 12 yearsIsabella McMullen - HoneySophie Orford - KT ScallywagSienna Ewar - Kistor Park Camelot
CHAMPION RIBBON, JUNIOR BOY RIDERDylan Stockley - Miss Valentine
RESERVE CHAMPION RIBBON, JUNIOR BOY RIDERJok McGill - Bluey
RESERVE CHAMPION RIBBON, JUNIOR GIRL RIDERSophie Orford - KT Scallywag
1057Novice Boy or Girl Rider, 12 and under 17 yearsPhoebe Robards - StormAurora Hoare - Rebun
1058Boy Rider, 12 and under 15 yearsTristan Sullivan - Miss Valentine
1059Girl Rider, 12 and under 15 yearsCourtney Knight - Donegal Double GoldPhoebe Robards - StormAurora Hoare - Ruben
CHAMPION RIBBON,SENIOR BOY RIDERTristan Sullivan - Miss Valentine
CHAMPION RIBBON, SENIOR GIRL RIDERCourtney Knight - Donegal Double Gold
RESERVE CHAMPION RIBBON, SENIOR GIRL RIDERPhoebe Robards - Storm
SUPREME CHAMPION RIBBON, BOY OR GIRL RIDERIsabella McMullen - Honey
1062Pair of Riders under 12 yearsRahne McGill / Marle McGill - Angel / ElvisShari Matthews Amelia Phillip - Gypsy / Lil
1068Pony Hack over 12 hands and not exceeding 12.2 handsIsabella McMillan - HoneyHenry Parker - Leander Quite Convincing
1069Pony Hack over 12.2 hands and not exceeding 13 handsShari Matthews - Gypsy
1070Pony Hack over 13 hands and not exceeding 13.2 handsA & S Henry - Garden Park Not PerfectAbby Hudson - Devine Diamonds
1071Pony Hack over 13.2 hands and not exceeding 14 handsA&S Henry - Bambrough LegendShari Matthews - Lil
1072Pony Hack ridden by child 16 years or underMarla McGill - ElvisShari Matthews - GypsyRahni McGill - Angel
1073Pony Hack ridden by rider 17 years and overAbby HUdson - Devine Diamond
CHAMPION RIBBON, PONY HACK & GLENWOOD REVELATION MEMORIALIsabella McMillan - Honey
RESERVE CHAMPION RIBBON, PONY HACKA & S Henry - Garden Park Not Perfect
1074Pair of Pony HacksRahniMcGill/Marla McGill - Angel/ElvisShariMatthews/SequoiaHaverle - Gypsy/Frankie
1077Show Hunter Pony over 13 hands and not exceeding 14 handsA&S Henry - Devine Romance
CHAMPION RIBBON PONY SHOW HUNTERA&S Henry - Devine Romance
1078LED Hack 15hh and overK Wallis - Thats DelightJ Kigly - Alley DalleyT Hoare - Saint Tilly
1079Novice HackPortia Eaton - Dyrring Park SullivanRichard Lavender - MatisseAshley Hueffel - Sandy Bay Rebel
1080Hack over 15 hands and not exceeding 15.2 handsChantelle Prosser - ModenRichard Lavender - MatisseAshley Hueffel - Sandy Bay Rebel
1081Hack over 15.2 hands and not exceeding 16 handsT Hoare - Saint Tilly
1082Hack over 16 hands and not exceeding 16.2 handsK Wallis - Thats Delight
1083Hack over 16.2 handsB Sorlle - Woodbyne Fire
1084Hack - Rider under 17 yearsB Sorlle - Woodbyne FireT Hoare - Saint TilleyGrace Rimmington - Gypsy
1085Adult Hack rider 17 yrs. and overK Wallis - Thats DelightP Eaton - Dyrring Park SullivanR Lavender - Matisse
NELSON "SONNY" CHITTICK MEMORIAL CHAMPION RIBBON, HACKK Wallis - Thats Delight
RESERVE CHAMPION RIBBON, HACKP Eaton - Dyrring Park Sullivan
1086Pair of HacksS Cooper - Foxground RenaldoT Hoare - Fleet Saint
1087Show Hunter Hack over 15 hands and not exceeding 15.2 handsD&S Makin - Kings Priest
1088Show Hunter Hack over 15.2 hands and not exceeding 16 handsN Zar - Robay SymphonyC Knight - Donegal Double GoldF Banks - Pride
1089Show Hunter Hack over 16 handsA Saxton - ArchitectS Cooper - Foxground Renaldo
CHAMPION RIBBON SHOW HUNTER - HACKN Zar - Robay Symphony
RESERVE CHAMPION RIBBON SHOW HUNTER - HACKC Knight - Donegal Double Gold
1090Lady Rider 17 and under 21 yearsGeorgia Curry
1091Lady Rider over 21 years and under 40 yearsBree OrfordNelly ZarAshley Hueffel
1092Lady Rider 40 years and overK WallisS MakinS Cooper
BERNIE NIXON MEMORIAL CHAMPION RIBBON, ADULT RIDERK Wallis
RESERVE CHAMPION RIBBON, ADULT RIDERBree Orford
1093LED Galloway Hack 14hh not exceeding 15hhG Curry - RubyF Robards - StormA Hoare - Ruben
1094Novice Galloway HackS Wardle - BullseyeF Robards - StormA Hoare - Ruben
1095Galloway Lightweight Hack over 14 and not exceeding 14.2 handsF Robards - StormA Hoare - Ruben
1096Galloway Heavyweight Hack over 14 and not exceeding 14.2 handsS Wardle - Bullseye
1098Galloway Heavyweight Hack over 14.2 and not exceeding 15 handsGrace Manga - Myrinah Toystory
1100Galloway Hack - Rider under 17 yearsGrace Manga - Myrinah ToystoryS Wardle - BullseyeF Robards - Storm
DON SCOTT MEMORIAL CHAMPION RIBBON, GALLOWAY HACKGrace Manga - Myrinah Toystory
RESERVE CHAMPION RIBBON, GALLOWAY HACKS Wardle - Bullseye
1103Show Hunter Galloway over 14.2 hands and not exceeding 15 handsS Orford - KT Skallywag
CHAMPION RIBBON SHOW HUNTER GALLOWAYS Orford - KT Skallywag
SUPREME CHAMPION RIBBON HACKIsabella McMullen - Honey
1113Stallion 4 years and overBiggar & McCormick - Redacres Shannon
CHAMPION RIBBON, SHETLAND PONY STALLION OR COLTBiggar & McCormick - Redacres Shannon
1114Yearling FillyBiggar and McCormick - Redcares Mandy
CHAMPION RIBBON, SHETLAND PONY MARE OR FILLYBiggar and McCormick - Redcares Mandy
1119Gelding over 9.2hh & N. E. 10.2hhBiggar and McCormick - Redacres Sidney
CHAMPION RIBBON, SHETLAND PONY LED GELDINGBiggar and McCormick - Redacres Sidney
1123Stallion 4 years and overB.Laidler - Ariki TennesseeB& J Davis - Brymar Domino
1124Gelding 2 years and overB and J Davis - Brymar Trigger
CHAMPION RIBBON, MINIATURE PONY COLT, STALLION OR GELDINGB.Laidler - Ariki Tennessee
RESERVE CHAMPION RIBBON, MINIATURE PONY COLT, STALLION OR GEB& J Davis - Brymar Domino
1126Filly 2 years and under 4 yearsB.Laidler - Ariki Redpoppy
1127Mare 4 years and overB.Laidler - Ariki Honey SuckleB&J Davis - Brymar Sparkles
CHAMPION RIBBON, MINIATURE PONY MARE OR FILLYB.Laidler - Ariki Honey Suckle
CHAMPION RIBBON, MINIATURE PONY MARE OR FILLYB&J Davis - Brymar Sparkles
1128Shetland Pony in HarnessBiggar and McCormack - Redacres Shannon
1129Miniature Horse or Pony in HarnessB. Laidlar - Anika DesireeB&J Davis - Calara Zandora Surprise
1130Shetland/Miniature TurnoutB&J Davis - Calara Zandora SurpriseB.Laidlor - Aniki Desiree
CHAMPION RIBBON SHETLAND/MINIATURE IN HARNESSBiggar and McCormick - Redacres Shannon
RESERVE CHAMPION RIBBON SHETLAND/MINIATURE IN HARNESSB. Laidlar - Anika Desiree
1131Viceroy TurnoutThe Barlow Family - Riverlodge Crowning GloryThe Barlow Family - Nagero Pegasus
1132Any other TurnoutB. Laidler - Bankstream Desire
1137Non Hackney Pony not exceeding 12.2 handsThe Barlow Family - Riverlodge Crowning GloryB&S Davis - Calara Zandora Surprise
1138Non Hackney Pony over 12.2 hands not exceeding 14 handsThe Barlow Family - Nagero Pegasus
CHAMPION RIBBON, NON HACKNEY IN HARNESSThe Barlow Family - Riverlodge Crowning Glory
RESERVE CHAMPION RIBBON, NON HACKNEY IN HARNESSThe Barlow Family - Nagero Pegasus
1140Led Colt or StallionBerry Downs Clydesdales - Lavastryn Regency
1141Led Filly or MareAmanda Taylor - Headlands AvalonAmanda Taylor - Century Park TasmanBerry Downs - Tiamore
1142Led GeldingDenise Tiyce - Tullymore Sir WilliamSarah Dooley - Ingleside Ludley ChanceBerry Downes - Berry Downes Joker
CHAMPION HEAVY HORSE RIBBONDenise Tiyce - Tullymore Sir William
RESERVE CHAMPION HEAVY HORSE RIBBONAmanda Taylor - Headlands Avalon
1143Heavy Horse - RiddenSarah Dooley - Ingleside Lucky ChanceEmily Capra - Berry Downes Lord Reginald
1144Heavy Horse in Harness with or without vehicleAmanda Taylor - Sanctuary Park vTasmanBerry Downes - Boots
SUPREME CHAMPION RIBBON HEAVY HORSEDenise Tiyce - Tullymore Sir William
1145H.O. Cox Memorial Show Jump, 90cm AM5Emily Baldwin - Mirrabel PattersonAria Baker - Emcee FlamboyanceSophie Hatch - Hugo
11461.10m AM5Linda Spence - Arli GoldSascha Lavender - Blurred LinesMaddie Plant - Twins Grand Zulu
11471.20m AM5Vicki Bennett - AlecSascha Lavender - Blurred LinesVicki Bennett - Friendly
1148A. R. Chittick Memorial Single Accumulator - OpenLinda Spence - Arli GoldSascha Lavender - Blurred LinesSarah Dooley - River Phoenix
1149Junior Six Bar - Under 17 yearsAria Baker - Emcee FlamboyanceSascha Lavender - Blurred LinesEmma Roach - Absolutely
1150The Jack & Nell Sharman Memorial Six Bar Jumping ContestVicki Bennett - AlecPaula Hancock - Vinnies GateEllena Fursland - Glenhull Contiki
1151Men’s Flag Race Rider 17 years and overLuke Cowdroy - LegendBrett Petty - OchreCody Shutz - Delilah
1152Ladies’ Flag Race Rider 17 years and overTracey Priestley - Miss ValentineJordan Clark - CosmoMelissa Pratt - Christy
1153Open Bending RaceTristan Sullivan - Miss ValentineEmma Roach - SharkieEllie Barton - Magic
1154Open Barrell RaceLuke Cowdroy - LegendBrett Peddy - OchreGeorgina Pratt - Christy
1155L. W. Vance Memorial Open Flag RaceBrett Peddy - OchreVicki Bennett - Alex
Dairy
2000Heifer, under 6 monthsGa And Jp Good - Kelvin Glen Megasire Jewel
2001Heifer, 6 months to 12 monthsD & M Walker - Clinton Park Orlando SabrinaGa And Jp Good - Kelvin Glen Fever IdaD & M Walker - Clinton Park Choice Rosebloom
2002Heifer, 12 months to 18 monthsD & M Walker - Clinton Park Pirate Louella
2003Heifers, 18 months to 24 monthsGa And Jp Good - Kelvin Glen Shottle BeautyD & M Walker - Clinton Park Mail Shower
2004Two Heifers, any ageGa And Jp GoodD & M WalkerDavid Walker
GIB LIDBETTER MEMORIAL JUNIOR CHAMPION RIBBON, FEMALE HOLSTED & M Walker - Clinton Park Orlando Sabrina
RESERVE JUNIOR CHAMPION RIBBON, HOLSTEIN FRIESIAND & M Walker - Clinton Park Mail Shower
RESERVE JUNIOR CHAMPION RIBBON, HOLSTEIN FRIESIANGa And Jp Good - Kelvin Glen Shottle Beauty
2005Dry cow any ageGa And Jp Good - Kelvin Glen Invader Jewel
2006Cow in milk, 2 years and under 3Ga And Jp Good - Kelvin Glen Claywood GinetteGa And Jp Good - Kelvin Glen Shottle Sally 4th
2007Cow in Milk, 3 years and under 4D & M Walker - Clinton Park Trigger Lena
2008Cow in milk, 4 years and under 5D & M Walker - Clinton Park Fran Laura
2009Cow in milk, 5 years and overD & M Walker - Clinton Park Baxter Rhonda
2011Best Uddered CowD & M Walker - Clinton Park Baxter Rhonda
2012Three Females over 2 yearsD & M WalkerGa And Jp Good
2013Group, consisting of 2 Females over 2 years, 2 Females under 2 yearsD & M WalkerGa And Jp Good
CHAMPION RIBBON, FEMALE HOLSTEIN FRIESIAND & M Walker - Clinton Park Baxter Rhonda
CHAMPION RIBBON, FEMALE HOLSTEIN FRIESIAND & M Walker
RESERVE CHAMPION RIBBON, FEMALE HOLSTEIN FRIESIANGa And Jp Good - Kelvin Glen Claywood Ginette
MOST SUCCESSFUL RIBBON, HOLSTEIN FRIESIAN EXHIBITORD & M Walker - Clinton Park Orlando Sabrina
MOST SUCCESSFUL RIBBON, HOLSTEIN FRIESIAN EXHIBITORD & M Walker
2014Heifer under 6 monthsGraeme & Lisa Cochrane - Parrabel Getaway ChristineGraeme & Lisa Cochrane - Cedar Vale Cairnbone Floss
2015Heifer 6 months and under 12 monthsTessa Good - Kelvin Glen Vanhalem Lottie
2016Heifer 12 months and under 18 monthsGraeme & Lisa Cochrane - Shirlinn Celebrity Evangelina
2017Heifer 18 months to 24 monthsGraeme & Lisa Cochrane - Cedar Vale Vanahlem Evening
2018Pair Heifers under 2 yearsGraeme & Lisa CochraneGraeme & Lisa Cochrane
GIB LIDBETTER MEMORIAL JUNIOR CHAMPION RIBBON, FEMALE JERSEYTessa Good - Kelvin Glen Vanhalem Lottie
RESERVE JUNIOR CHAMPION RIBBON, JERSEY FEMALE UNDER 2 YEARSGraeme & Lisa Cochrane - Parrabel Getaway Christine
2020Cow in Milk, 2 years and under 3 yearsD & M Walker - Clinton Park Vanhalem Joy
2021Cow in Milk, 3 years and under 4 yearsTessa Good - Regal Park LaramieD & M Walker - Clinton Park T - bone Joyce
2022Cow in Milk, 4 years and overGraeme & Lisa Cochrane - Lerida Park Vanahlem Rosebud 243Graeme & Lisa Cochrane - Bralock Nates MerleGraeme & Lisa Cochrane - Arana Design Sunlight
2023Progeny Class - Dam & Daughter or two Daughters of one Dam - any ageTessa Good
2024Best Uddered CowD & M Walker
2025Three Females over 2 yearsGraeme & Lisa Cochrane - Tba
2026Group of CattleG & L Cochrane
CHAMPION RIBBON FEMALE JERSEY OVER 2 YEARSGraeme & Lisa Cochrane - Lerida Park Vanahlem Rosebud 243
RESERVE CHAMPION RIBBON JERSEY FEMALE OVER 2 YEARSTessa Good - Regal Park Laramie
OPEN INTER - BREED Paraders CompetitionD & M Walker
THREE FEMALES, over 2 years, ALL BREEDSD & M Walker
SUPREME JUNIOR CHAMPIOND & M Walker - Clinton Park Orlando Sabrina
BEST UDDERED COW, ALL BREEDSD & M Walker - Clinton Park Baxter Rhonda
SUPREME DAIRY COW - THE F.A. WALLIS MEMORIAL RIBBOND & M Walker - Clinton Park Baxter Rhonda
Beef
3004Angus - JUNIOR BULL under 21 months born after June 2015J&C Angus - J&C Murphys Law
3006Angus - JUNIOR FEMALE Heifer under 21 months born after June 2015Ko Angus - Ko Annie L127Ko Angus - Ko Moongarra L108Mt Hunter Angus - Mt Hunter Mildred L24
3007Angus - SENIOR FEMALE Cow or Heifer over 21 months born before Jun 2015Ko Angus - Ko Dream K66
3018Limousin - JUNIOR FEMALE Heifer under 21 months after June 2015Elizabeth Macarthur - Summitt WundaLucy SharmanElizabeth Macarthur - Lachlan View Lola
3019Limousin - SENIOR FEMALE Cow or Heifer over 21 months before June 2015Tom & Bill Williams - Spring Creek WolfetteTom & Bill Williams - Spring Creek Kebony
3022Murray Grey - JUNIOR FEMALE Heifer under 21 months after June 2015Nikki Vaughan - Glenliam Farm Beroleanne L53
3024Red Angus - JUNIOR BULL under 21 months after June 2015David Kent - AKY NicholasDavid Kent - AKY DavidDavid Kent - AKY Igor
3025Red Angus - SENIOR BULL over 21 months before June 2015David Kent - AKY Big Boy
3030Shorthorn - JUNIOR FEMALE Heifer under 21 months born after June 2015Michael Walker - High Class Phyllis L06Hannah Walker - Five Star Poppy's Dream L10Mc & Ts Walker - Highrange Annie L15
3031Shorthorn - SENIOR FEMALE Cow or Heifer over 21 months born < Jun 15Mc & Ts Walker - Royalla Redwing K167
3037Other - SENIOR BULL over 21 months before June 2015Frensham - Wildwood GenesisNowra High School - KensingtonNowra High School - Jupiter
3038Other - JUNIOR FEMALE Heifer under 21 months after June 2015Nicolstoki Salers - LanaNicolstoki Salers - LuluNowra High School - Fiona L31
3039Other - SENIOR FEMALE Cow or Heifer over 21 months before June 2015Nowra High School - KabiraNowra High School - Kylie
3040ECM LIVESTOCK MOSS VALE JUNIOR STEER COMPETITIONFrensham - Mia WithersFrensham - Ellie IresonFrensham - Miriam Hopkins
3041Best Light Weight Steer - Any BreedFrensham - MilesFrensham - OdoChevalier College - Rambo
3042Best Heavy Weight Steer - Any BreedElizabeth Macarthur - Lachlan View Legendary ChoiceMacarthur Anglican School - Macarthur CassiasMacarthur Anglican School - Macarthur Santa
CHAMPION RIBBON STEERElizabeth Macarthur - Lachlan View Legendary Choice
CHAMPION RIBBON JUNIOR BULL ( winner of each breed)J&C Angus - J&C Murphys Law
CHAMPION RIBBON SENIOR BULL (winner of each breed)David Kent - AKY Big Boy
CHAMPION JUNIOR FEMALE HEIFER (winner of each breed)Ko Angus - Ko Annie L127
CHAMPION RIBBON SENIOR FEMALE COW OR HEIFERKo Angus - Ko Dream K66
SUPREME CHAMPION RIBBON BEEF EXHIBIT - ANY BREEDKo Angus - Ko Dream K66
3043Junior Paraders 14 years of age and underThomas Williams - Springcreek WolfetteFrensham - Alice Hayes
3044Intermediate Paraders 15 - 16 years of ageChevalier - Sophie HallidayClaire Anfrus - Claire
3045Senior Paraders 17 - 24 years of ageFrensham - Ellie IresonFrensham - Mia Withers
CHAMPION RIBBON PARADERFrensham - Ellie Ireson
RESERVE CHAMPION RIBBON PARADERFrensham - Mia Withers
Poultry
4003Australorp MaleNandini Farm
4006Barnevelder FemaleNandini FarmShayne Earley
4009Langshan MaleJack Ridley
4010Langshan FemaleJason Demetrious
4014Leghorn A.0.C. FemaleMonique Maul
4015Orpington MaleHope Hattley
4016Orpington FemaleCarole Lacey
4017Rhode Island Red MaleJason Demetrious
4018Rhode Island Red FemaleJason Demetrious
4021Silky, White MaleRoz Tugrul
4022Silky, White FemaleRoz TugrulNick Gilvarry
4023Silky, A.0.C. MaleRoz TugrulVincentia High School
4024Silky, A.0.C. FemaleRoz TugrulRoz Tugrul
4025Sussex MaleHope Hattley
4026Sussex FemaleVincentia High School
4027Wyandotte MaleVincentia High School
4028Wyandotte FemaleJason DemetriousVincentia High School
4029A.O.V. Light MaleKevin DavisBen Winch
4030A.O.V. Light FemaleShayne EarleyShayne Earley
4031A.O.V. Heavy MaleKevin DavisKevin Davis
4033Softfeather Pair LargeCarole Lacey
Champion Ribbon Large Softfeather MaleJason Demetrious
Champion Ribbon Large Softfeather MaleJason Demetrious
Champion Ribbon Large Softfeather MaleJason Demetrious
Champion Ribbon Large Softfeather PairCarole Lacey
4042Australian Game MaleWilliam Linger
4043Australian Game FemaleWilliam Linger
4046Game A.O.V. MaleWilliam LingerJack Innes
4047Game A.O.V. FemaleHyaden BrookHyaden Brook
4048Hardfeather Pair LargeWilliam Linger
Champion Ribbon Large Hardfeather MaleWilliam Linger
Champion Ribbon Large Hardfeather FemaleHyaden Brook
Champion Ribbon Large Hardfeather PairWilliam Linger
4049Ancona MaleNowra High School
4050Ancona FemaleNowra High SchoolNowra High School
4055Belgian Barbu d'Uccle MaleA and D Giles
4056Belgian Barbu d'Uccle FemaleA and D GilesA and D Giles
4058Belgian Barbu de Watermael FemaleA and D GilesA and D Giles
4061Langshan MaleJack RidleyJack Ridley
4062Langshan FemaleJack RidleyJack Ridley
4063Leghorn, White MaleVincentia High School
4064Leghorn, White FemaleVincentia High SchoolVincentia High School
4065Leghorn, Black MaleVincentia High School
4066Leghorn, Black FemaleHope Hattley
4067Leghorn A.0.C. MaleVincentia High School
4070Orpington, FemaleDylan Hattley
4075Pekin A.0.C. MaleRoz TugrulShayne Earley
4076Pekin A.0.C. FemaleRoz TugrulRoz Tugrul
4083Wyandotte White MaleJason Demetrious
4084Wyandotte White FemaleJason Demetrious
4089A.O.V. Softfeathered MaleJack RidleyRoger Arnold
4090A.O.V. Softfeathered FemaleRoger ArnoldJack Ridley
4091Softfeather Pair BantamRobert FolkardJason Demetrious
Champion Ribbon Bantam Softfeather MaleJason Demetrious
Champion Ribbon Bantam Softfeather PairRobert Folkard
4092O.E.G. Black Red MaleHyaden BrookNowra High School
4093O.E.G. Prt,Cly,Wtn FemaleVincentia High SchoolWilliam Linger
4095O.E.G. Blue or Blue/Red FemaleNowra High SchoolNowra High School
4097O.E.G. Spangle FemaleWilliam Linger
4100O.E.G. A.O.C. MaleHayden Brook
4102Modern Game Black Red MaleHayden Brook
4103Modern Game Black Red FemaleWilliam Linger
4107Modern Game A.0.C. FemaleA and D GilesNick Gilvarry
4108Indian Game MaleJack Innes
4109Indian Game FemaleJack Innes
4111Game A.O.V. FemaleWilliam Linger
4112Hardfeather Pair BantamWilliam LingerHayden Brook
Champion Ribbon Bantam Hardfeather MaleHayden Brook
Champion Ribbon Bantam Hardfeather FemaleA and D Giles
4113Cayuga DrakeAmber Schutz
4114Cayuga DuckAmber Schutz
4118Indian Runner, White DuckVincentia High SchoolVincentia High School
4119Indian Runner A.0.C. DrakeVincentia High School
4123Mallard White DrakeVincentia High School
4125Mallard A.0.C. DrakeRoger Arnold
4126Mallard A.0.C. DuckRoger ArnoldRoger Arnold
4127Muscovy DrakeVincentia High School
4128Muscovy DuckVincentia High School
4129Orpington DrakeRoger Arnold
4130Orpington DuckRoger ArnoldRoger Arnold
4135A.O.V. DrakeShayne EarleyBen Winch
4136A.O.V. DuckDylan HattleyDylan Hattley
4137Waterfowl PairShayne EarleyRoger Arnold
4139Goose A. B.Dylan Hattley
Champion Ribbon Large FowlJason Demetrious
Champion Ribbon BantamRobert Folkard
Champion Ribbon Water FowlAmber Schutz
Champion Ribbon Bird of the ShowJason Demetrious
Childrens events
5001Pre - School/Kindy handicap sprint raceIsaac GrundySamson HoleLuke Wright
5002Year 1 handicap sprint raceJames GrundyTia ElliotViolet Ekas
5003Year 2 handicap sprint raceArrabella EkasFinn DavisAlana Elliott
Henry Robinson
5004Year 3 handicap sprint raceStone RickettsChristian DavidsonConnor Poelzl
Jackson Bryant
5006Year 5 handicap sprint raceSolomon JohnsonLily RobinsonJasper Grumley - Grennan
5007Year 6 handicap sprint racePhoebe SzymoniczekKiah ShineAttalia Schwegler
5008Pre - School/Kindy/Year 1 obstacle handicap raceSamson HoleTia ElliottJames Grundy
5009Years 2,3 & 4 obstacle handicap raceHenry RobinsonOlivia HerivelAlana Elliott
5010Years 5 & 6 obstacle handicap raceStone RickettsKiah ShineJasper Grumley - Grennan
5011Years 2, 3 & 4 go slow eventMason McDonaldConnor Poelzl
5012Years 5 & 6 go slow eventJasper Grumley - GrennanJackson Poezl
5013Child with Small Dog Obstacle RaceJames Paterson - SigridMila ClarkeSharnie Stewart
5014Child with Large Dog Obstacle RaceLucy SharmanEllie FurslandLily Bruce
5015Character from a book, movie, or TV show - Girl under 6 yearsCorrine ParsonsAmitiFlorence Dormer
5016Character from a book, movie or TV show - Girl 6 - 12 yearsSharni StewartMolly ThompsonCoco Paterson
5017Character from a book, movie or TV show - Boys up to 12 yearsLevi CoxJoshua SteeleIssac Cox
5025Best Kept RabbitPhoebe Szymoniczek
5026Person who looks Most like their PetViolet Ekas - LovelyMilly Walters - ToffeeOwen Walters - Pippar
CHAMPION PET RIBBONPhoebe Szymoniczek
CHAMPION PET RIBBONViolet Ekas - Lovely
5028Best Kept PuppyBen Love - GoldieNicholas Chittick - Snoopy
5029Best Kept DogMila Clarke - RudiMillie Walters - ToffeeFraser McGuren - Lachie
5030Shaggiest DogCisco Folden - GemmaOwen Walters - TobyArrabella Ekas - Lovely
5031Dog or Puppy with Waggiest TailCoco Paterson - SigridBen Love - GoldieFraser McGuren - Lachie
5032Smallest DogDylan Stockley - DoogieGeorgia Szymoniczek - Coco
5033Dog with Floppiest EarsJames Paterson - SigridMila Clarke - RudiBen Love - Goldie
5034Dog or Puppy with Most ColoursLilly and Amber - ShadowGeorgia Szymoniczek - Coco
CHAMPION PET DOG RIBBONJames Paterson - Sigrid
CHAMPION PET DOG RIBBONMila Clarke - Rudi
RESERVE CHAMPION PET DOG RIBBONMila Clarke - Rudi
Hay Grain and Grass
6004Three stalks Maize with Cobs attachedGraeme CochraneGraeme Cochrane
6006Three Stalks Sorghum, any varietyGraeme CochraneGraeme Cochrane
6007Highest Stalk SorghumGraeme CochraneGraeme Cochrane
6011Best Garden ScarecrowSunday SchoolAmber Muffet - TashiYolande Buchan - Scarecrow
Vegetables Fruit and Eggs
7001Best Collection of VegetablesAndrew Havadjia
7003Best Collection of garden produceLauren MurrayAndrew & Alison Havadjia
7005Beans, French 250g.David LoneraganDavid Loneragan
7006Beans, Round 250g.Joshua Gorman
7009Capsicum, three larger bell type.Shirley ScottRoger Arnold
7010Capsicum, three A.O.V.Robbie SharmanShirley Scott
7011Chillis any variety.Shirley ScottLAURIE WATSON
7012Chillis - collection of 3 varietiesFox and Quail FarmGary Moore & Kerri Carlton
7013Carrots, three with tops.Bob DunnShirley Scott
7014Corn, Sweet, three with husks still attached.The Pearson FamilyRobbie Sharman
7015Cucumbers, Apple, three.Robbie Sharman
7016Cucumbers, Long green or white, three.Keith LearnGary Moore & Kerri Carlton
7017Cucumbers, A.O.V.Joshua GormanFig Garden
7018Eggplant, three purple.Kerri Carlton & Gary MooreHeidi Smart
7020Garlic, three (not Russian Garlic)David Loneragan - Garlic ThreeDavid Loneragan
7021Garlic, three largest.David Loneragan - Garlic Three LargestDavid Loneragan
7022Herbs, Collection of kitchen herbs, maximum 6 bunchesGary Moore & Kerri CarltonLesley Emmerick
7027Decorative Display of Kitchen Herbs can include herb flowersmonique daviesIntan Kallus
7029Marrow, Custard Squash.Henry Suffolk
7030Marrow, Vegetable, long green or white.Henry SuffolkGary Moore & Kerri Carlton
7031Zucchini, three.Joshua GormanHeidi Smart
7032Marrow, A.O.V.Heidi SmartGary Moore & Kerri Carlton
7034250g NutsI GoodgerI Goodger
7035Onions, Brown, threeShirley ScottDavid Loneragan
7036Onions, Red, threeRoger ArnoldI Goodger
7037Onions, White, three.Roger ArnoldShirley Scott
7038Onions, Odourless, three.I GoodgerHenry Suffolk
7039Eschalots, dry bulbs 500g.I GoodgerI Goodger
7040A bunch of any member of the onion familyLauren Murray
7043Potatoes, Red or dark skinned, 2Kg.I Goodger
7047Pumpkin, Baby Blue, two.Henry Suffolk
7048Pumpkin, Butternut.John DavidsonFig Garden
7049Pumpkin, Crown.Henry Suffolk
7050Pumpkin, Triamble.Henry Suffolk
7051Pumpkin, Table Queen.Henry SuffolkHenry Suffolk
7054Pumpkin JapHenry Suffolk
7055Trombone Gramma.Henry Suffolk
7056Gramma A.O.V.Henry Suffolk
7057Pumpkin, Queensland Blue or Jarrahdale.Henry Suffolk
7058Pumpkin, Largest Table.Henry Suffolk
7060Pumpkin, A.O.V. Medium (13 - 21cm. diam.)Henry Suffolk
7061Pumpkin, A.O.V. Small (under 13cm. diam.)Henry Suffolk
7062Pumpkins, Collection of 3 varieties.Faye Suffolk
7063Radish, bunch of red.Shirley ScottShirley Scott
7065Rhubarb, six stalks with leaves on.Heidi SmartShirley Scott
7068Squash, BananaI GoodgerI Goodger
7069Squash, Hubbard (green)Henry Suffolk
7070Squash, Hubbard (red)Henry Suffolk
7071Squash, A.O.V.Henry SuffolkRobbie Sharman
7072Largest Sunflower Showing Exhibition Form (still with petals)Robbie Sharman
7073Tomatoes, Best Three (semi coloured to ripe)David LoDavid LoRoger Arnold
CHAMPION RIBBON FOR BEST THREE TOMATOESLauren Murray
7074Heaviest Single tomato exhibitedHenry SuffolkDavid Loneragan
7075Collection of TomatoesRoger ArnoldRobbie Sharman
7076Tastiest TomatoSue WilliamsonRoger Arnold
7077Best Cherry TomatoesKeith LearnBob Dunn
7078Any Vegetable not previously mentioned.Fig GardenFox and Quail Farm
CHAMPION RIBBON FOR BEST VEGETABLE EXHIBITLauren Murray
7083Three Granny Smith Apples.Lesley Emmerick
7084Three Red Delicious Apples.Monique MaulEssence of Kangaroo Valley
7086Three Apples A.O.V.Robert Folkard - Three Apples GalaEssence of Kangaroo Valley
7088Three Pears A.V.Lesley Emmerick
7090Three Plums A.V.The Pearson Family - 3 Blood Plums
7091Three Figs A.V.I Goodger
7092Three Passionfruit A.V.Sally HaywardKerry Townsend
7093Watermelon A.V.Henry Suffolk
7095Melon A.O.V.Kerri Carlton & Gary MooreHenry Suffolk
7096Plate of Grapes.I GoodgerFox and Quail FarmI Goodger
7097Any Fruit not specified.John DavidsonKatrina EndeanYarran Cox
7098Collection of FruitI Goodger
7099Six Brown Hen eggsLauren MurrayAngyus Kennedy
7100Six White Hen eggsSue WilliamsonNicholas Chittick
7102Six eggs, A.O.V.Sharni StewartMonique Maul
CHAMPION RIBBON FOR BEST SIX EGGSSue Williamson
7103A Jar of light honeyI GoodgerKerry Townsend
7104A Jar of amber honeySimon HarringtonI Goodger
7105A Jar of dark honeyI GoodgerBen Winch
7106A Jar of candy honeyI GoodgerEva Bishop
7107A Jar of creamed honeyI GoodgerI Goodger
7108Section or chunk of honeycomb in a jar submerged in honeyI GoodgerI Goodger
7109One frame of honeycombI GoodgerI Goodger
71102 1/4kg beeswax, white - natural colourI GoodgerSimon Harrington
7130Beeswax, yellow - natural colourSimon HarringtonI Goodger
CHAMPION RIBBON FOR BEST HONEY EXHIBITI Goodger
7111Early Harvest Single Varietal Extra virgin Olive Oil, in a clear bottle,Kangaroo Valley Olives
7112Late Harvest Blend Extra virgin Olive Oil, in a clear bottleKangaroo Valley OlivesAlison BakerKangaroo Valley Olives
7113Infused Extra Virgin Olive Oil, in a clear bottle, harvested in 2016Kangaroo Valley OlivesKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
7114A jar of early harvest kalamata olivesKangaroo Valley Olives
7115A jar of late harvest kalamata olivesKangaroo Valley Olives
7116A jar of whole kalamata olives, flavouredKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
7117A jar of early harvest olives - any other varietyKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
7119 jar of whole olives, flavoured, any other varietyKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
7120A jar of savoury tapenadeKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
7121A jar of sweet tapenadeKangaroo Valley OlivesKangaroo Valley Olives
Flowers
8003Collection of ZinniasShirley Walker
8004Container of MarigoldsShirley Walker
8005Container Lillium or Lilly VarietiesMeredith RoddenDiane Blanch
8006Container of HydrangeaMrs Carol GoddardMargaret Barnaby
8007Container of Garden FlowersDiane Blanch
8010Container of PetuniasShirley Walker
8012Container of any distinct variety of flowers not mentionedSimon Harrington
8013Container of Native FlowersDianne NelsonSimon Harrington
8014Container of any other variety of Flowering shrubDiane BlanchCherie Tynan
CHAMPION RIBBON FOR BEST CUT FLOWER EXHIBITDiane Blanch
8016One Exhibition RoseShirley Walker
8019Collection of Exhibition RosesShirley Walker
8020One Vase Floribunda Roses, 1 - 6 cuts one variety.Cherie Tynan
8021Three Vases Floribunda Roses, 1 - 6 cuts, 3 varieties.Cherie Tynan
8022Collection of Floribunda RosesCherie Tynan
8023Three David Austin or Old Fashioned RosesShirley Walker
8024Collection of David Austin and or Old Fashioned RosesCherie Tynan
8025Vase Miniature Roses, 3 cuts 1 variety.Cherie Tynan
CHAMPION RIBBON FOR BEST ROSE EXHIBITShirley Walker
8027KANGAROO VALLEY A.& H. CHAMPIONSHIPG. OldfieldG. OldfieldR & H Curll
8028VILLAGE GREEN NURSERY CHAMPIONSHIPG. OldfieldR & H Curll
8030One vase of small decorative Dahlias XXXR & H Curll
8031One vase miniature decorative, 1 variety under 120 mm XXXG. OldfieldG. Oldfield
8034One medium hybrid Cactus Dahlia XR & H Curll
8035One vase of small hybrid Cactus Dahlias - same variety XXXR & H Curll
8037One vase of miniature Cactus Dahlias - same variety XXXR & H CurllR & H Curll
8038One incurved Cactus Dahlia XR & H Curll
8039One vase Water lily - same varietyG. Oldfield
8040One vase of Pom Pone Dahlias - same variety XXXG. OldfieldR & H Curll
8041One vase of Pom Pone Dahlias - 3 varieties XXXG. Oldfield
8042One vase of Ball Dahlias - same variety XXXG. OldfieldG. Oldfield
8043One vase Flower of the Year XXXR & H Curll
8044One unit Fimbriated Cactus DahliaG. OldfieldG. Oldfield
8045One standard unit of Dahlias not mentionedR & H Curll
8046One seedling unit over 160 mm or under 160 mmR & H CurllR & H Curll
CHAMPION RIBBON FOR DECORATIVE DAHLIAG. Oldfield
CHAMPION RIBBON FOR CACTUS DAHLIAG. Oldfield
CHAMPION RIBBON FOR POM PONE DAHLIAG. Oldfield
MOST SUCCESSFUL DAHLIA EXHIBITORR & H Curll
8047Free ExpressionAmanda BreezeKen Chittick
8048Arrangement on a cake standBarbara VolkSally Hayward
8049Arrangement using succulents - not in soilKen ChittickBen Winch
8050Citrus tonesShayne Earley - Citrus Tones
8051Seeds, weeds and leaves arrangementKen Chittick, Shirley Scott
8053Oriental arrangementSally Hayward
8054Flowers with fruit and/or vegetablesSally HaywardBernice Dobson
8055Celebration ie birthday, Easter, Christmas etc (to be titled)Bernice DobsonShayne Earley
8056Arrangement using only Australian nativesKen ChittickAmanda Breeze
8057Arrangement using only Australian natives - NoviceShayne Earley
8058Colours of sunsetShayne EarleyBernice Dobson
8059Black and Red arrangementKen ChittickSally Hayward
8060Arrangement in shades of one colourSally HaywardBernice Dobson
8061Arrangement in shades of one colour - NoviceMargaret BarnabyShayne Earley
8062Arrangement using geraniums and foliageKen ChittickBen Winch
8063Arrangement using geraniums and foliage - NoviceShayne Earley
CHAMPION RIBBON FOR BEST DECORATIVE EXHIBITKen Chittick
8069Pot or Basket Fern, A.O.V.Maria MiddletonMaria Middleton
8070Pot or Hanging Basket FernMaria MiddletonRae Stewart
8071Specimen Cacti or SucculentJanet RebbeckMaria Middleton
8072Pot or Hanging Basket, Flowering, A.O.V.Carol GoddardMaria Middleton
8074Rex BegoniaRae Stewart
8075Begonia in flower, A.O.V.Maria Middleton
8076Specimen Plant, Flowering, not mentionedRae StewartMaria Middleton
8077Pot Plant, Variegated FoliageRae StewartMaria Middleton
8078Specimen ColeusMolly Ann Barton - jones
8079Specimen Plant, Foliage, not mentionedRae StewartMaria Middleton
8081Specimen Climbing Indoor PlantRae StewartMaria Middleton
8082Indoor Plant A.O.V.Rae StewartMaria Middleton
8084Collection of CactiJanet RebbeckRae Stewart
8085Miniature Garden, any embellishmentsShirley Scott
8086Rock GardenRae Stewart
8087Novelty Plant in Novelty ContainerRae Stewart
8088Bonsai SpecimenLydia Adams - BonsaiLydia Adams - Bonsai
8089Philodendron, any varietyMaria MiddletonRae Stewart
8090Specimen SucculentJanet RebbeckMrs Carol Goddard
CHAMPION RIBBON FOR BEST POT PLANT EXHIBITJanet Rebbeck
Jams and Jellies
9001Bottle or Jar Sweet Mustard PicklesMeredith RoddenJanet Rebbeck
9004Pickles, other than specifiedEunice CreedJanet Rebbeck
9006Bread & Butter PicklesJanet RebbeckJanet Rebbeck
9007Bottle Tomato SaucePaul AndersenKathy Harrington
9008Bottle Plum SaucePaul AndersenLauren Murray
9009Bottle Sauce A.O.V.Paul AndersenMeredith Rodden
9010Bottle Apple ChutneyPaul Andersen
9011Bottle Fruit ChutneyMeredith RoddenLauren Murray
9013Bottle Tomato RelishMeredith RoddenRobert Folkard
9014Bottle of Relish, any varietyPaul AndersenMaureen Rath
9015Peach JamMeredith RoddenPaul Andersen
9016Plum Jam (dark)Meredith RoddenPam Swinfield
9017Plum Jam (light)Jennifer Behrendt
9018Strawberry JamPaul AndersenIngrid O'Connor
9019Apricot JamZara PodmorePaul Andersen
9021Fig JamIrene DunnMolly Ann Barton - jones
9023Blackberry JamPaul Andersen
9024Tomato Jam (any flavouring)Paul AndersenMeredith Rodden
9025MarmaladeMeredith RoddenMeredith Rodden
9026Jam, other than specifiedJennifer BehrendtMeredith Rodden
9027Collection of Six Different JamsEssence of Kangaroo ValleyPaul AndersenMeredith Rodden
9028Apple JellyPaul Andersen
9031Fruit Butter, any varietyPaul AndersenJoan Bray
9032Collection, Pickles, Chutney, Relish and SaucePaul AndersenEssence of Kangaroo Valley
9033Pantry Collection, to include any 10 preservesLauren Murray
Cheese and Dairy Produce
10001Fresh unripened cheese eg quarg, feta, ricotta, mozzarella, bocconcini etcRosie JohnsonAl Lockyer
10002Marinated cheeses (marinated feta, marinated lactic curd cheese, labna etc)Victoria Leveyjan watson
10003Yoghurts and fermented milksAilsa Chittick
10004White mould ripened cheese (brie, camembert, etc)Pam SwinfieldShoalhaven High School
10005Blue mould ripened cheeseRosie JohnsonPatrick Reubinson
10006Washed rind cheesePam Swinfield
10007Semi hard and Eye cheeses (Swiss, edam, gouda, havarti etc)Patrick ReubinsonRosie Johnson
10008Hard cheese (cheddar, parmesan, romano etc)Pam SwinfieldPatrick Reubinson
10009Flavoured hard cheeseValley Cheesemakers
10010Butter - unsaltedAl LockyerKathy Harrington
10011Buttered - salted and culturedAl LockyerKathy Harrington
CHAMPION DAIRY PRODUCT: RIBBON, PERPETUAL TROPHY AND $100Rosie Johnson
CHAMPION DAIRY PRODUCT: RIBBON, PERPETUAL TROPHY AND $100Rosie Johnson
MOST SUCCESSFUL CHEESEMAKER: RIBBON, CUP AND $50Pam Swinfield
MOST SUCCESSFUL CHEESEMAKER: RIBBON, CUP AND $50Pam Swinfield
Cooking
11004Rich Dark Fruit CakeLyn AshfordAlison HavadjiaMrs Carol Goddard
11006Date Loaf or RollAl Lockyer
11007Orange Cake, iced on top not on sidesMaureen Rath
11010Marble Cake, iced on top not on sidesMaureen RathShirley Walker
11011Peach Blossom Cake, iced on top not on sidesShirley WalkerMaureen Rath
11013Chocolate Cake, iced on top.Al LockyerKate Britton
11015Six Muffins - any flavourLesley EmmerickDiane Blanch
11017Health Food - Slice or Bar (provide list of ingredients)Monique Maul
11019Collection of Biscuits at least 3 distinct varieties. (2 of each)Annette McKenzie
11020Cake not previously mentionedLesley Emmerick
11021Round of ShortbreadJulie PriceAl Lockyer
11022Plate of Plain SconesMeredith RoddenDiane Blanch
11023Plate of Six Scones, any varietyKate BrittonJudy Oliver
11024Collection of Scones - 3 varieties, 2 of eachKate Britton
11026White, Wholemeal or Wholegrain LoafRichard PodmoreNandini Farm
11027Six Bread RollsDaisy McIndoeRichard Podmore
11029Fancy Bread any styleDaisy McIndoeDaisy McIndoe
11030Apple CrumbleDuncan MakeigMichael Armati
CHAMPION RIBBON FOR BEST APPLE CRUMBLEAl Lockyer
CHAMPION RIBBON FOR BEST APPLE CRUMBLEDuncan Makeig
11031BrowniesMeredith RoddenJeremy Butterworth
11034Best Novelty or Most Decorative CakeAnnette McKinleyAl Lockyer
CHAMPION RIBBON FOR BEST COOKING EXHIBITLyn Ashford
Needlework
12001Machine made GarmentMaureen RathDeb Folkard
12003Machine made article, not specifiedJennifer Behrendt
12004Article of crochetAriel BruggemanAnne Edwards
12008Piece of tapestryCarol WorlandLana Bruggeman
12009Article of counted thread work (e.g. hardanger, candle wicking, blackwork,Lana Bruggeman
12010Article of counted cross stitch, design size over 280mm acrossRoy GreenupLana Bruggeman
12011Article of counted cross stitch, design size 280mm across and underLana BruggemanAriel Bruggeman
12012Cushion, any designLana BruggemanJennifer Behrendt
12013Yvonne Penson Memorial - Article in patchworkJennifer BehrendtBarbara Woodney
12014Hand Quilted Article - will be judged on the quiltingBarbara Woodney
12015Machine Quilted Article - will be judged on the quiltingJennifer BehrendtJacinta Perry
12016Appliqued article - will be judged on the appliqueCarol WorlandBarbara Woodney
12018Machine embroidered article - will be judged on the embroideryFaye SuffolkFaye Suffolk
12019Article with beading and/or buttonsLana Bruggeman
12020Wall HangingLana BruggemanJennifer Behrendt
12021Scissor case, needle roll or fob, pin cushionLana BruggemanJean Payne
12022Article not specifiedAriel BruggemanJean Payne
CHAMPION RIBBON FOR BEST FANCYWORK EXHIBITLana Bruggeman
12023Creative articleKellie Yule
12024Baby’s article - knitted or crochetedJoyce WilsonJoyce Wilson
12025Lady’s or Gent’s jumper with sleevesJean Payne
12026Lady’s or Gent’s jumper without sleevesJean PayneJean Payne
12028Child’s long sleeved pullover or cardiganEileen Stodart
12029Tea cosySandra PayneJean Payne
12030Rug, hand made, knittedEileen StodartLesley Emmerick
12031Rug, hand made crochetedJoyce Wilson
12032Knitted or crocheted Toy / Novelty ArticleJoyce WilsonLesley Crump
12033Knitted or crocheted Scarf, Shawl or HatJean PayneSandra Payne
12034Article not specified - knittedGwenda HoskingSandra Payne
12035Article of Spinning & WeavingLana Bruggeman
12037Knitted or crocheted coathangerJean PayneJoyce Wilson
CHAMPION RIBBON FOR BEST WOOL WORK & ACRYLIC EXHIBITGwenda Hosking
Handicraft
13001Coat hangerFaye Leeson
13002Hand or machine made teddy bear, jointed, any sizeLesley EmmerickLesley Emmerick
13005Dressed porcelain doll, any sizeFaye LeesonFaye Suffolk
13006Hand made Christmas decorationLana BruggemanSally Hayward
13008Piece of jewellery (hand made)Faye Leeson
13009Piece of jewellery - commercial materialsCarol WorlandNicolee Goins
13010Folk - art - any mediumYolande BuchanYolande Buchan
13011Article from recycled materialDerek LucasAriel Bruggeman
13018Natural dried material - article made from seeds, pods, leaves, nuts etc.Tom Barton Jones
13020Article of mosaicLesley Crump
13021Scrap booking - the whole bookLesley EmmerickYolande Buchan
13022Scrap booking - double page spreadYolande BuchanYolande Buchan
13023Article of leatherworkClare Bruggeman
13024Any item of craft not previously mentioned (excluding drawing or painting)Carol WorlandFaye Leeson
13025Bag, any designAriel BruggemanIntan Kallus
13026Article of Woodwork - Lathe Turned.Don LockyerDon Lockyer
13027Article of Woodwork - Handcrafted.Angus GrinhamWerner BayerCarl Richardson
13028Article of Woodwork - 18 years and under.Kiah ShineMolly Ann Barton - jonesTom Barton Jones
13029Hand made Toy - Hard material.Merrick Nacinovich
13030Article not specified - Hard material.Merrick Nacinovich
Photography
14001Portrait, Person or PersonsLloyd AndersonSue Williamson
14002Portrait of a ChildVanessa CondonSue Williamson
14003LandscapeTerri FordLloyd Anderson
14004SeascapeSue WilliamsonLloyd Anderson
14005Sunrise, Sunset or Night ShotLloyd AndersonTerri Ford
14006FloraSue WilliamsonVanessa Condon
14007FaunaLloyd AndersonTerri Ford
14008Building or StructureLloyd AndersonSue Williamson
14009CollageEve Hall - GirlTerri Ford
14010ActionTerri FordTerri Ford
14011Kangaroo Valley SceneTerri FordAllana Roach
14012Humorous ShotRohanna HollandTerri Ford - Seagull
14013Depicting Volunteers in ActionLloyd AndersonLloyd Anderson
14014Any other subjectLloyd AndersonTerri Ford
CHAMPION RIBBON COLOUR PHOTOGRAPHY EXHIBITLloyd Anderson
CHAMPION BLACK & WHITE PHOTOGRAPHY EXHIBITLloyd Anderson
14015Farm/Animal Scene or StudyOlivia SalkeldEmilie Grosse
14016PeopleOlivia SalkeldSol Johnson
14017Places/Landscape/SeascapeEmilie Grosse - IstanbulLana - Rose Bolton
14019HumorousOlivia SalkeldOlivia Salkeld
14020Depicting Volunteers in ActionOlivia SalkeldOlivia Salkeld
14021Depicting KANGAROO VALLEY SHOW or VALLEY SUBJECTMolly SianOlivia Salkeld
14022Any other subjectLana - Rose BoltonRose Bruggeman
CHAMPION JUNIOR PHOTOGRAPHY EXHIBITLana - Rose Bolton
BEST PHOTOGRAPHY EXHIBIT OF THE SHOWLloyd Anderson
Art
15001Landscape in Oils or Acrylics - TraditionalYolande BuchanAnn Norman
15002Landscape in Watercolour - TraditionalYolande BuchanYolande Buchan
15003Seascape in Oils or Acrylics - TraditionalYolande BuchanNanette Crawford
15004Seascape in Watercolour - TraditionalYolande BuchanYolande Buchan
15005Still Life - any mediumAnn Norman
15006Portrait in Oils or any other mediumYolande BuchanYolande Buchan
15007The Arthur Blinman Memorial Traditional Landscape in oilYolande BuchanYolande Buchan
15008Animal or Bird Study - any mediumLeah ParrishLucy Leung
15009Drawing - Black and WhiteYolande BuchanYolande Buchan
15010Drawing - ColourAnn NormanYolande Buchan
15011Rural Scene - Any mediumAnn NormanYolande Buchan
15012Contemporary - Any MediumAnn NormanYolande Buchan
15013Miniature Painting - Oil, Watercolour or Acrylic - size 9cm x 9cm approx.Yolande BuchanYolande Buchan
15014Original Print - etching, linocut, woodblock, screenprint, lithographShaynee WellingtonShaynee Wellington
15015Show theme - any mediumYolande Buchan
STEWARDS AWARD FOR FAVOURITE EXHIBIT IN ARTAnn Norman
CHAMPION RIBBON FOR BEST ART EXHIBITLeah Parrish
15016Miscellaneous Art - OilsAnna Duncan
15017Miscellaneous Art - WatercolourLucy LeungTom Barton Jones
15018Drawing - any mediumLucy LeungLuca Barger
15019The Arthur Blinman Memorial 10 years and underAlyssa SimLeo Delmenico
15020The Arthur Blinman Memorial 11 - 15 yearsKiah ShineHarmony Barker
15021Picture in Collage - Activities and Events at a Country Show - 16 years andBrody McLeodHarvey Purnell
15022Miscellaneous Art - 12 years and underJames PatersonJackson Poelzl
15023Miscellaneous Art - 10 years and underEmily YuleJayden Hambrook
15024Miscellaneous Art - 8 years and underAlyssa SimLizzie Grinham
15025Miscellaneous Art - 6 years and underSybilla Grumley GrennanCisco Folden
15026Miscellaneous Art - 4 years and underAmy YuleIsaac Grundy
15027Pencil Sketch - 12 years and underTiana KellyGiacomo Delmenico
15028Pencil Sketch - 10 years and underAmelia SimAlexia Georgiou - anderson
CHAMPION RIBBON FOR BEST JUNIOR ART EXHIBITLucy Leung
15029Article of China Painting Australian Flora and/or FaunaPam HumberstoneJean Payne
15030Article of China Painting Pen and WashFaye SuffolkJean Payne
15031Article of China Painting Animal and/or BirdFaye SuffolkPam Humberstone
15032Article of China Painting Floral - excluding Wild FlowersJean PayneFaye Suffolk
15033Any Subject for person 65 years of age and overFaye SuffolkJean PaynePam Humberstone
15034Miniature Article of China Painting Under 100mm - 4 inchesFaye SuffolkFaye Suffolk
15035Any other piece not previously mentionedPam HumberstoneFaye Suffolk
CHAMPION RIBBON FOR BEST CHINA PAINTING EXHIBITFaye Suffolk
Junior Section
16001Three CarrotsMolly Ann Barton - jonesTom Barton Jones
16002A Vegetable Animal - 6 years & underCoco PatersonLeo Preston
16003A Vegetable Animal - 8 years & underFinn DavisMax Hinde
16004A Vegetable Animal - 12 years & underTiana KellyBrynn Carlile
16014Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerHayden Muffet
16015Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerAmber Muffet
16018Iced ButtercakeHarry Nelson
16020Gingerbread PeopleOliver HoltHarry Nelson
16021Packet CakeMolly Ann Barton - jonesMolly Thompson
16022Six PikeletsGeorgia Szymoniczek
16023Iced ButtercakeYumi Folden
16024Biscuits or Slices.Myaan SchwegierLizzie, John, Edward & Annabel
16025Gingerbread PeopleTom Barton JonesElyssia Holt
16026Packet CakeAtalya SchweglerMadison Walker
16027Six PikeletsMadison WalkerLily Bruce
16028Iced ButtercakeJackson Poelzl
16029Biscuits or Slices.Lily Bruce
16030Gingerbread PeopleLivinia Holt
16031Packet CakeEmilie Grosse
16032Six PikeletsEmilie Grosse
16033Iced ButtercakeEmilie Grosse
16036Three Novelty Cup CakesTiana KellyTye Kelly
16037Simple Novelty Cake up to 11 yearsLily Robinson - CakeHenry Robinson
16039Confectionery & Sweets Under 15 yearsMolly Ann Barton - jonesTom Barton Jones
16043Article in WoodworkHenry Robinson
16045Article in WoodworkEmily Szymoniczek
16047Best Decorated HatOliver Holt
16048Play Dough/Plasticine model or animal on small baseMaeve ComberOliver Holt
16049Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmOliver Holt
16050Egg Carton Creature - 1 animalBeatrix Simond
16054Article of PotteryNina DelmenicoAmelia Sim
16055Best Decorated HatSharni Stewart
16056Play Dough/Plasticine model or animal on small baseJackson PinneyElyssia Holt
16057Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmJulaiha KallusAmelia Sim
16058Egg Carton Creature - 1 animalTom Barton JonesSharni Stewart
16059Soap CarvingConnor PoelzlHenry Robinson
16060Breakfast TrayTori Bruce
16062Article of PotteryGiacomo DelmenicoGiacomo Delmenico
16064Play Dough/Plasticine model or animal on small basePhoebe SzymoniczekLivinia Holt
16065Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmLivinia HoltLily Robinson
16067Soap CarvingTiana KellyLily Robinson
16069Ornamental Egg ShellsAmber MuffetAmber Muffet
16073Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmLili Johnson
16078Article of Needlework by child 9 years and underMartin BruggemanJulaiha Kallus
16079Article of Needlework by child 12 years and underRose BruggemanPhoebe Szymoniczek
16080Article of Needlework by child 16 years and underClare BruggemanClare Bruggeman
16081Article of Stamped Embroidery by child 16 years and underClare Bruggeman
16082Article by child 9 years and underMolly Ann Barton - jones
16083Article by child 12 years and underRose Bruggeman
16084Article by child 16 years and underClare BruggemanEmily Szymoniczek
16085Article of Handicraft (Soft) by child 9 years and underJulaiha KallusEmily Yule
16086Article of Handicraft (Soft) by child 12 years and underAtalya SchweglerLivia Barger
16087Article of Handicraft (Soft) by child 16 years and underClare BruggemanClare Bruggeman
16088Article of Handicraft (Hard) by child 9 years and underMolly Ann Barton - jonesRuby MartinFinn Davies
16089Article of Handicraft (Hard) by child 12 years and underLivinia HoltRose Bruggeman
16090Article of Handicraft (Hard) by child 16 years and underClare Bruggeman
16091Best decorated gumboot 9 years and underSharni StewartJulaiha Kallus
16094Arrangement in an Egg Cup by child 12 years and underJulaiha Kallus
16095Arrangement in a Toy or Novelty Container by child 12 years and underHarry NelsonNina Delmenico
16096Arrangement in a Saucer by child 12 years and underJulaiha KallusMadison Walker
16097Novelty ArrangementJulaiha Kallus
16098Floral ArrangementNina DelmenicoNina Delmenico
16103The Wilma Lumby Memorial School Project by child 12 years and underBrody McLeodMolly Ann Barton - jones
16105Collection of Grasses, Weeds or SeedsJulaiha KallusSharni Stewart
16106Collection - any otherTom Barton JonesRuby Martin

2016

No.Class1st Place2nd Place3rd Place
16001Three CarrotsMolly Ann Barton-jones-Three CarrotsTom Jones-Three Carrots
16002A Vegetable Animal - 6 years & underMaeve ComberNina Delmenico
16003A Vegetable Animal - 8 years & underJulaiha KallusMax Hinde
16004A Vegetable Animal - 12 years & underBrynn Carlile-Skate RatMarieke Carlile-Hippo
16006Two TomatoesAlaska Turner-Two TomatoesJackson Pinney
16007250 gm Beans - any varietyTom Jones-250gm BeansMolly Ann Barton-jones-250gm Beans
16009Six Stalks RhubarbHolly Boyle-Six Stalks Of RhubarbJulaiha Kallus
16011Two Cobs Sweet Corn (husks attached)Tom Jones-Two Cobs Sweet CornMolly Ann Barton-jones-Two Cobs Sweet Corn
16012Pumpkin - any varietyJayden Hambrook
16014Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerHayden MuffetZayne Paddick
16015Collection of Vegetables max 10 varieties exhibited in any containerKangaroo Valley P.S. KVPSAmber Muffet
16017Six Pikeletsjay Hammond
16018Iced ButtercakeJames Grundy
16020Gingerbread PeopleMa'tan Schwegler
16021Packet CakeTori Bruce-Choc CakeJodie Good-Packet Cake
16022Six PikeletsGeorgia SzymoniczekMilly Walters
16023Iced ButtercakeJodie Good-Butter Cake
16024Biscuits or Slices.Tori Bruce-Choc Fudge BrownieMilly Walters
16025Gingerbread PeopleMolly Ann Barton-jones-Gingerbread PeopleTom Jones-Gingerbread People
16026Packet CakeAtalya SchweglerPhoebe Szymoniczek
16027Six PikeletsPhoebe SzymoniczekLily Bruce-Pikelets
16029Biscuits or Slices.Owen WaltersLily Bruce-Anzac Biscuits
16030Gingerbread PeopleHayden Muffet
16034Biscuits or Slices.Lucy Wawn-Apricot Slice
16036Three Novelty Cup CakesMaeve ComberEmilie Housden
16037Simple Novelty Cake up to 11 yearsLily RobinsonAlaska Turner-Cake
16043Article in WoodworkTom Jones-Article Of WoodworkHenry Robinson
16046Article of PotteryHenry Robinson-Mouse
16047Best Decorated HatSharni Stewart
16050Egg Carton Creature - 1 animalLily Withersjay Hammond
16054Article of PotteryMolly Ann Barton-jones-Article Of PotteryTom Jones-Article Of Pottery
16055Best Decorated HatMolly Ann Barton-jones-Best Decorated HatTom Jones-Best Decorated Hat
16056Play Dough/Plasticine model or animal on small baseGeorgia SzymoniczekCruz Turner
16057Recycled Creation made from used materials not exceeding 75cmJulaiha KallusJulaiha Kallus
16058Egg Carton Creature - 1 animalMolly Ann Barton-jones-Egg Carton CreatureTom Jones-Egg Carton Creature
16059Soap CarvingCruz TurnerTom Jones-Soap Carving
16060Breakfast TrayCruz Turner
16062Article of PotteryLili JohnsonPhoebe Szymoniczek
16064Play Dough/Plasticine model or animal on small baseAlaska Turner
16067Soap CarvingGiacomo DelmenicoAlaska Turner
16068Breakfast TrayAlaska Turner
16070Article of PotterySeren Johnson
16079Article of Needlework by child 12 years and underPhoebe Szymoniczek
16082Article by child 9 years and underJulaiha KallusTom Jones-Knitting
16083Article by child 12 years and underEmily SzymoniczekEmily Szymoniczek
16085Article of Handicraft (Soft) by child 9 years and underTom Jones-Article Of Handicraft (soft)Julaiha Kallus
16086Article of Handicraft (Soft) by child 12 years and underMolly JonesEmily Szymoniczek
16088Article of Handicraft (Hard) by child 9 years and underJayden HambrookZayne Paddick
16090Article of Handicraft (Hard) by child 16 years and underSeren Johnson
16091Best decorated gumboot 9 years and underTom Jones-Best Decorated Gumboot-9 & UnderMolly Ann Barton-jones-Best Decorated Gumboot-9 & Under
16094Arrangement in an Egg Cup by child 12 years and underGeorgia SzymoniczekJulaiha Kallus
16095Arrangement in a Toy or Novelty Container by child 12 years and underJulaiha KallusCruz Turner
16096Arrangement in a Saucer by child 12 years and underMadison Walker-Arrangement In A Saucer By Child 12 Years And UndeJulaiha Kallus
16098Floral ArrangementNina DelmenicoLeo Delmenico
16100Foliage ArrangementAlaska Turner
16102Floral Jewellery - 12 years and underAlaska Turner
16103The Wilma Lumby Memorial School Project by child 12 years and underMolly Ann Barton-jones-Wilma Lumby Memorial School Project Under 12 YrsTom Jones-Wilma Lumby Memorial School Project Under 12 Yrs
16105Collection of Grasses, Weeds or SeedsSharni StewartJulaiha Kallus
16106Collection - any otherMolly Ann Barton-jones-Collection - Any OtherSharni Stewart